Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Edukacinės programos ir užsiėmimai moksleivių grupėms (Kultūros pasas)

Paslaugos

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“ kviečia į unikalią Lietuvos pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Čia susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Linksminsitės, mokinsitės lietuvininkų tarmės žodžių krašto folkloro pristatymo programoje „Į žvejus eisiu“. Susipažinsite su laivadirbio J. Gižo (1867-07-05 – 1940-01-31) asmenybe ir Kuršių marių burvalčių statyba, istorija, tradicijomis. Sužinosite, kokios buvo senosios žvejybos taisyklės, įminsite vėtrungių paslaptį. Ragausite Mažosios Lietuvos tradicinį cikorijos gėrimą „kafiją“ ir „gliumzinį“ (varškės) pyragą arba unikalią dreverniškių žuvienę. Iš apžvalgos bokšto (15 m) apžvelgsite Drevernos apylinkes, Naglių gamtinį rezervatą taip, kaip kadais, anot legendos, čia žvelgė milžinai. Iškelsite bures ir į Kuršių marias plauksite senoviniu buriniu kuršių laivu – reisine „Dreverna“.

Trukmė: 3 val 
Kaina: 14 Eur/moksleiviui
Dalyvių skaičius: 20-30 moksleivių
Amžiaus grupė: 3-10 klasėms

Programa vykdoma šiltuoju metų laiku (gegužės, birželio, rugsėjo mėnesiais).

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“ kviečia į unikalią Lietuvos pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Čia susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Linksminsitės, mokinsitės lietuvininkų tarmės žodžių krašto folkloro pristatymo programoje „Į žvejus eisiu“. Susipažinsite su laivadirbio J. Gižo (1867-07-05 – 1940-01-31) asmenybe ir Kuršių marių burvalčių statyba, istorija, tradicijomis. Sužinosite, kokios buvo senosios žvejybos taisyklės, įminsite vėtrungių paslaptį. Iš apžvalgos bokšto (15 m) apžvelgsite Drevernos apylinkes, Naglių gamtinį rezervatą taip, kaip kadais, anot legendos, čia žvelgė milžinai. Iškelsite bures ir į Kuršių marias plauksite senoviniu buriniu kuršių laivu – reisine „Dreverna“.

Trukmė: 2,5 val
Kaina:  11 Eur/moksleiviui
Dalyvių skaičius: 20-30 moksleivių
Amžiaus grupė: 3-10 klasėms

Programa vykdoma šiltuoju metų laiku (gegužės, birželio, rugsėjo mėnesiais).

Ar žinote, kaip susirišti tikrąjį jūrinį ar aštuoniukės mazgus, gelbėjimosi kilpą? Kiek metrų virvių reikia buriniam laivui ir kokiam tikslui naudojamos laivo šliuzės? Apie visas šias upeivių paslaptis sužinosite edukaciniame užsiėmime „Jūrinis mazgas". J.Gižo etnografinės sodybos muziejaus ekspozicijoje susipažinsite su interaktyvia istorine ekspozicija apie Pamario krašto istoriją ir kultūrą, J. Gižo asmenybe ir laivadirbio amatu. Sužinosite, kad žvejyba ir laivadirbystė tarpusavyje labai susiję. Nors minutėlei pasijusite žveju tyrinėdami žūklės schemą, apžiūrinėdami, kokios, kur ir kokiais būdais Kuršių mariose buvo gaudomos žuvys. Ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ant laivų stiebų. Senoviniu buriniu Kuršių marių laivu – reisine „Dreverna“ išplaukę į Kuršių marias pabūsite tikrais įgulos nariais – mokysitės rišti jūrinį ir aštuoniukės mazgus bei gelbėjimosi kilpą. Sužinosite tikrąsias jūrinių mazgų paskirtis. Surištą jūrinį mazgą pasiliksite atminčiai.

Trukmė: 2,3 val
Kaina: 10 Eur/moksleiviui
Dalyvių skaičius: 20-30 moksleivių
Amžiaus grupė: 5-9 klasėms

Edukacinis užsiėmimas vykdomas šiltuoju metų laiku (gegužės, birželio, rugsėjo mėnesiais).

Edukacinio užsiėmimo „Drevernos vėtrungės – magnetuko dažymas“ metu įminsite vėtrungių paslaptį. Pirmiausiai laivadirbio J. Gižo (1867-1940) etnografinėje sodyboje susipažinsite su interaktyvia muziejaus ekspozicija „Jonas Gižas. Laivadirbio skrynią atvėrus...“ apie Pamario krašto kultūrą, istoriją, senąsias žvejybos tradicijas, J. Gižo asmenybe bei laivadirbystės amatu. Sužinosite, ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ir kodėl jas žvejai privalėjo iškelti savo burvaltės stiebo viršūnėje. Nagrinėsite laivadirbio J. Gižo pagamintą vėtrungę, vėtrungių ženklų žemėlapį bei jų spalvas, simboliką. Dažysite medinį ruošinuką - Drevernos vėtrungę-magnetuką, kurį pasiliksite atminčiai. Kol džius vėtrungėlės, keliausite į Drevernos mažųjų laivų uostą aplankyti vėtrungių skverelį, senovinį burlaivį - reisinę „Dreverna“ su iškelta Drevernos vėtrunge. Iš apžvalgos bokšto (15 m), taip, kaip kadais čia žvelgė milžinai, apžvelgsite Naglių gamtinį rezervatą, Drevernos apylinkes.

Trukmė: 2 val
Kaina: 5 Eur/moksleiviui
Dalyvių skaičius: 15-26 moksleivių
Amžiaus grupė: 2-6 klasėms

Ar žinote, kokiam tikslui buvo naudojamos vėtrungės? Ir kodėl jos vadinamos laivo karūnomis? Edukacinio užsiėmimo „Drevernos vėtrungės – magnetuko dažymas“ metu įminsite vėtrungių paslaptį. Susipažinsite su Pamario krašto kultūra, istorija, žvejybos tradicijomis. Sužinosite, ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ir kodėl jas žvejai privalėjo iškelti savo burvaltės stiebo viršūnėje. Nagrinėsite vėtrungių ženklų žemėlapį bei jų spalviškumą, simboliką. Dažysite medinį ruošinuką - Drevernos vėtrungę- magnetuką, kurį pasiliksite atminčiai.

Trukmė: 1,5 val
Kaina: 5 Eur/moksleiviui
Dalyvių skaičius: 15-30 moksleivių
Amžiaus grupė: 2-6 klasėms

Edukacinis užsiėmimas vykdomas Klaipėdos apskrityje.

Atsiliepimai

Komentuoti