Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Edukacinės programos Klaipėdos rajono amatų centre

Edukacinių programų kainos:

Vilnos vėlimo edukacinis užsiėmimas 

Edukacijos trukmė ~ 3 val

8 Eur/žm

Visos kitos edukacijos

Edukacijų trukmė ~ 1,2-2 val

6 Eur/žm

Asmeninė edukacija 

Meistrė dirbs su Jumis asmeniškai ~ 1,2-3 val

60 Eur

Edukacijos Jūsų pasirinktoje vietoje 

Papildomai prašysime padengti edukatorės atvykimo į vietą išlaidas

7 Eur/žm
  • Minimalus grupės dydis 10 asmenų.
  • Priklausomai nuo pasirinktos edukacijos, grupės formuojamos po 15-25 asmenis.
  • Vienu metu skirtingoms edukacijoms amatų centras gali priimti iki 60 asmenų grupes.

Paslaugos

Užsiėmimo metu:

  • Dalyviams demonstruojamas lietuvių liaudies menas - audimas, lietuviški audimo ornamentų motyvai, mūsų kraštui būdingos spalvos, audimo būdai.
  • Mokoma tradicinė audimo technika. Supažindinama su audimo pradžiamoksliu, priemonėmis, siūlų parinkimu, apmesti audimui reikalingus metmenis, lietuviškų tradicinių audimo raštų įvairove.
  • Dalyviai supažindinami su audimo istorija, koks yra Lietuvai būdingas audimas, praktiškai išbandomas audimo amatas.
  • Edukaciniai užsiėmimai kiekvienam dalyviui  suteikia galimybę pabandyti audimą tradicinėmis staklėmis. 
  • Dalyviai mokomi austi, supažindinami su žemaitiškais raštais, mokomas tradicinės juostelės ir kitų gaminių audimas.
  • Audimo dirbtuvėse pravedami skudurinio tako audimo mokymai.
  • Edukacijoje suteikiamos žinios ir lavinami įgūdžiai, kaip šiuolaikinių gaminių audimas pritaikant juose lietuviškus senovinius raštus ir motyvus.
  • Edukaciniai užsiėmimai kiekvienam leis susipažinti su senosios tekstilės raštais, spalvomis, ornamentika, turės galimybę palyginti senuosius ir dabartinius audinius.
  • Pokalbių metu suteikiamos žinios apie tai koks yra tradicinis audimas jo rūšys, būdai. Koks svarbus šio amato išsaugojimas ir perdavimas ateinančioms kartoms.
  • Kiekvienas edukacijos dalyvis pasigamins gaminį, kurį galės pasiimti ir pritaikyti asmeniniams poreikiams.

Edukacinius užsiėmimus veda Rimantė Šalčiuvienė. Tautodailininkė, meno kūrėja, turinti didelę patirtį ir išsilavinimą neformalaus ugdymo srityje.

Programa skirta įvairaus amžiaus grupėms.

Užsiėmimo metu:

  • Edukacijų metu ugdoma saviraiška, grožio pajautimas, kruopštumas. Dalyviams demonstruojamas tradicinis pynimas iš vytelių, pristatomas pynimo amatas, darbai, įgyjama pynimo technikos ir dailės pažinimo pagrindų, Išmokstama paruošti, apdirbti pynimo medžiagas. Edukaciniai užsiėmimai padeda susipažinti su pynimo iš vytelių atsiradimu, pynimo medžiagomis, įrankiais ir priemonėmis, Išmokstama įvairių pynimo būdų, susipažįstama su jų pritaikymu.
  • Edukacijos metu vyksta kiekvieno dalyvio individualus pamokymas, priklausomai nuo sugebėjimų ir įgautų įgūdžių dalyviai mokosi, dirba ir realizuoja save. Užsiėmimų metu sužinosite vytelių auginimo specifikos bruožus, medžiagos paruošimo ir pynimo techniką.
  • Edukaciniai užsiėmimai ugdo tautodailės meną. Pynimas iš vytelių  lavina kūrybinės veiklos įgūdžius, padeda suprasti kaip susiję senosios pynimo tradicijos ir dabartis.
  • Kiekvienas edukacijos dalyvis pasigamins gaminį, kurį galės pasiimti ir pritaikyti asmeniniams poreikiams.

Edukaciniai užsiėmimai vedami  Aurelijos Pociuvienės. Tautodailininkė, suvenyrų-baldų pynėja.

Programa skirta įvairaus amžiaus grupėms.

BANDELIŲ KEPIMAS

Kepimo edukacijos dalyviai supažindinami su tradiciškai mūsų kraštuose auginamomis grūdinėmis kultūromis, daug dėmesio skiriama praktiniam susipažinimui su jomis, gilinamasi skirtingų grūdinių kultūrų naudojimą maisto gamyboje. Taip pat tyrinėjama miltų gaminimo istorija ir technologija.

Dalyviai mokomi būdingų kepinių tradicinėms kalendorinėms šventėms kepimo (Užgavėnės, Kalėdos, Velykos ir kt.).

Edukacijos metu kiekvienas galės pats išsiminkyti, suformuoti ir išsikepti po kelias skanias bandeles, kurias parsiveš į namus.

Programa skirta įvairaus amžiaus grupėms.

 

BANDELIŲ KEPIMAS ANT LAUŽO

Tai dar viena įdomi kepimo edukacija. Jos metu kiekvienas dalyvis ant laužo galės išsikepti mielinę bandelę. Tai ne tik įdomi, archaiška, skani,  bet ir labai smagi edukacija. Senovėje piemenėliai gavę tešlos taip duonelę kepdavo. Šios edukacijos metu kiekvienas dalyvis pats vynioja paruoštą tešlą ant specialios lazdos ir kepa ant laužo. Iškepusią bandelę galima pagardinti įvairiais priedais. Vienos bandelės kepimo laikas priklauso nuo žarijų kaitros ir trunka nuo 10 iki 20 min.

Edukacija skirta ir vaikų, ir suaugusiųjų grupėms nepriklausomai nuo jų amžiaus.

 

SAUSAINIŲ KEPIMAS 

Galite rinktis iš meduolių, imbierinių, sviestinių sausainų kepimo edukacijos. Programa skirta ugdyti pažinimo, menines ir kulinarines kompetencijas per tradicinius gaminius, šalies etinės kultūros išskirtinumą, neišsenkantį kūrybiškumą. Nėra pasaulyje kito tokio konditerinio kepinio, kuris labiau simbolizuotų šventes nei meduoliai ir imbieriniai sausainiai. Jų istorija siekia net senovės Kinijos laikus. Lietuvoje jie buvo kepami ne tik Kalėdų  šventėms, bet ir kitų švenčių proga, jais prekiaujama turguose, jomarkuose.

Reta šeima šiandien įsivaizduoja savo šventes be šių skanumynų kepimo. Egzistuoja daugybė šių skanėstų gaminimo receptų, bet, jei dar niekada nesiryžote jų kepti, išbandykite šią edukaciją. Edukacijos metu, sužinosite jų atsiradimo istoriją, kepiniui suteikę kuo patrauklesnę širdelės, arkliuko, mėnuliuko, paukštelio ar kt. formą.

Edukacinius užsiėmimus veda tautodailininkė Valė Krauleidienė.

Dalyviams pageidaujant, galėsite puošti kepinius spalvotu glaistu. Kaina - 1eur. asmeniui.

Užsiėmimo metu:

  • Edukacijos dalyviai supažindinami su lietuvių liaudies menu, senųjų baltų keramika, ornamentų motyvais.
  • Edukaciniai užsiėmimai susipažindins su archeologinės keramikos dirbinių pavyzdžiais, išgirsite pasakojimą apie keramiką ir jos kilmę, molio savybes. Išklausysite patarimų apie lipdymo technologijas bei dekoravimą. Turėsite galimybę nusilipdyti dubenėlį sau ar savo mielam augintiniui, sukurti originalų molinuką pagal senąsias puodininkystės tradicijas, pasidaryti švilpuką.
  • Mokomas molio lipdymas, jo technologijos. Supažindinama su įvairių formų (rutulio, plokščia, kūgio) lipdymu iš plokštumos pagal lekalą, kampų suklijavimu, dekoravimu, jungimo būdais. Mokoma pritaikyti reikiamus lipdymo būdus.
  • Dalyviai supažindinami su puodininkystės istorija, praktiškai išbando įvairias molio rūšis, tradicinius masės paruošimo, formavimo bei minkymo būdus, taip pat lipdymo, žiedimo ir dekoravimo technikas.
  • Edukacijos dalyviai mokomi žiesti, supažindinami su glazūravimu, lavinami dekoravimo įgūdžiai.
  • Edukaciniai užsiėmimai Suteiks žinias ir lavins įgūdžius piešiant perspektyvą, žmones, gyvūnus.
  • Edukacijos metu gali būti mokoma kaligrafijos pagrindų (šrifto panaudojimo kuriant keraminius medalius).
  • Edukaciniai užsiėmimai padės daugiau sužinoti apie meno rūšis, žanrus.
  • Kiekvienas edukacijos dalyvis pasigamins po gaminį, kurį parsiveš namo.

Edukacinius užsiėmimus veda Alva Giržadienė - mokytoja metodininkė.

Edukacijos skirtos įvairaus amžiaus grupėms.

Užsiėmimo metu:

  • Susipažinkite su odininkystės amatu. 
  • Gaminsime iš odos knygoms skirtukus, padėkliukus, apyrankes, raktų pakabukus ir kitokį gėrį. Edukaciniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiems padės išmokti savarankiškai kurti, dekoruoti, lavins individualius kūrybinius gebėjimus, piešimą, tapybą.
  • Išgirsite pasakojimą apie tai koks yra odininko amatas ir susipažinsite su odininko pagamintais darbais. Kiekvienas pasigaminsite po menišką gaminį su natūralia oda - raktų pakabuką arba papuošalą ant kaklo.
  • Edukaciniai užsiėmimai padės sužinoti odos dekoravimo būdus ir technikas:

- klijuosite išsikirptą odos ruošinį ant kartono;

- dekoravimui naudosite odines virveles;

- edukacijos metu naudositės tikrais odininko įrankiais: odos skylamušiais, plaktuku, ornamentų trafaretais;

- išmoksite odoje padaryti iškilų ornamentą ar savo inicialus; - savo gaminį dekoruosite dažais ir lakuosite;

Kiekvienas edukacijos dalyvis pasigamins gaminį, kurį galės pasiimti ir pritaikyti asmeniniams poreikiams.

Edukaciniai užsiėmimai vedami Jūratės Mierkienės - tautodailininkės, dailės mokytojos kvalifikacija (bakalauras).

Edukaciniai užsiėmimai skirti įvairaus amžiaus grupėms. 

Užsiėmimo metu:

  • Edukacijos metu dalyviai sužinos, kad visi lietuvių liaudies grafikos atspaudai ir išraižytos lentos yra surasti Žemaitijoje, o kituose etnografiniuose Lietuvos regionuose jų beveik neaptinkama. 
  • Edukaciniai užsiėmimai supažindins su tradicine lietuvių liaudies grafika, senųjų raižinių tematika, medžio raižinių istorija Žemaitijos regione, edukacijos dalyviai patys mokysis medžio raižinį atspausti ant popieriaus. Juk pačių padarytas grafikos atspaudas - tai puiki dovana artimiesiems, draugams. 
  • Medžio raižinių technika labai savita: ant popieriaus nupieštas piešinys yra perkeliamas ant išdžiovintos medžio lentos - labiausiai tam tinka liepa. Piešinys išraižomas kaltais, ant jo užtepama dažų, o po to, braukiant per medį šaukštais, jis atspaudžiamas ant popieriaus. Tokiu būdu Medžio raižinių atspaudai tiražuojami, iš jų gaunant daug ir įvairių atspaudų.
  • Edukacijos metu medžio raižinio lentelės padengimos vandeniniais spaudos dažais, jos atspaudžiamos popieriuje. Tada atspaudas gali būti spalvinamas vandeniniais dažais ar kreidelėmis. Ši edukacija dalyviams padeda realizuoti save, ugdomi kūrybiniai sugebėjimai, saviraiška, meniniai įgūdžiai.

Edukaciniai užsiėmimai vedami  Valdonijos Karaliūnienės - tautodailininkės ,dailės mokytojos ekspertės.

Edukaciniai užsiėmimai skirti įvairaus amžiaus grupėms.

Vitražo kūrimo edukacija padės dalyviams trumpai susipažinti su šia dekoratyvinės dailės rūšimi. Vitražas kuriamas pagal iš anksto parengtą projektą (kartoną) specialiais nenuodingais dažais ant persišviečiančio paviršiaus. Dalyvis, parsivežęs namo sukurtą vitražą, savarankiškai prilipina jį prie skaidraus paviršiaus (durų, lango, veidrodžio stiklo) taip suteikdamas nuosavam interjerui šventinę nuotaiką.

Edukaciniai užsiėmimai vedami  Valdonijos Karaliūnienės - tautodailininkės, dailės mokytojos ekspertės.

Edukaciniai užsiėmimai skirti įvairaus amžiaus grupėms. 

Edukacijos dalyviai supažindinami su istorija, iš kur ir kada atsirado muilas. Pristatomas senovinis muilo virimas, jo gaminimo technologija. Namų gamybos muilas - pats natūraliausias produktas, nes patys galite kontroliuoti jo sudėtį bei kvapą. Programos metu sužinosite muilo gamybos ištakas, iš ko ir kaip gaminamas dabartinis muilas.

Edukaciniai užsiėmimai gaminant muilą padės atpalaiduoti ir pasinerti į aromatų pasaulį, o pačių pagamintas muilas su pasirinktais kvapais bus puiki dovana, sau ar artimiesiems.

Kiekvienas edukacijos dalyvis išsivirs po gabaliuką muilo, kurį galės pasiimti ir pritaikyti asmeniniams poreikiams.

Edukaciniai užsiėmimai vedami tautodailininkės  Valės Krauleidienės.

Edukacija skirta įvairaus amžiaus grupėms. 

Per vieną edukaciją kiekvienas dalyvis susikuria savo gyvybės medžio eskizą, jį perkelia ant paruoštos medinės lentelės arba ant odos gabaliuko. Nutapo, parenkant spalvas, pagal lietuvių liaudies gyvybės medžio tapymo tradicijas. Edukacijos pabaigoje pristatomi kūrybinio proceso rezultatai.

Gyvybės medis labai svarbi lietuviškos mitologijos dalis. Lietuvos Ąžuolas - tai kartu tikėjimo ir pažinimo medis, dar vadinamas Gyvybės medžiu. Baltiškoje pasaulėjautoje Gyvybės medis auga ir veši trijuose erdvės būviuose:

  • ąžuolo šaknys įsitvirtinusios požemyje. Tai - mirtis, praeitis. Bet kartu požemis yra ir vanduo, tai yra, gyvybės pradžia ir šaltinis. Vanduo - tai gamtos priedas, iš kurio pirmiausia gimsta gyvybė, todėl jis naudojamas ir įvairių švenčių apeigose.
  • liemuo - triūsiančių ir dirbančių žmonių pasaulis arba dabartis.
  • laja - tai dangaus šviesa ir gyvybės ateitis.

Edukaciniai užsiėmimai vedami  meno kūrėjos Irenos Šarkuvienės.

Edukacija skirta vaikams nuo 9m ir suaugusiems dalyviams.

Ar žinote kad pas mus velykiniai kiaušiniai vaikams atnešami Velykų bobos ar Velykės, ji dažo kiaušinius ir naktį juos išdalija vaikams. Dėl to Velykų rytą vaikai prie lovos randa margučių, kuriuos dažė Velykė. Jos padėjėjų - kiškių šie margučiai išvežiojami. Tegul Jūsų margučiai bus išmarginti ne prasčiau nei Velykė moka.

Kiaušinių marginimo edukacija dalyvius susipažins su tradiciniais kiaušinių marginimo būdais (marginimas skutinėjant, vašku, atspaudžiant žoleles). Edukacijos metu dalyviai sužinos senovinius ir natūralius dažų receptus. Susipažins su margučių reikšme ir simbolika, susipažins su įvairiais marginimo raštais bei jų reikšmėmis. Edukacijos pabaigoje kiekvienas dalyvis namo parsiveš po vieną originaliai ir tradiciniais raštais margintą margutį.

Jeigu tradiciniai marginimo būdai Jums atrodo jau pabodę, mūsų meistrės Jus pamokys išskirtinės ir galbūt dar niekur nematytos kiaušinio marginimo tehnikos. Pavyzdžiui kiaušinio apvėlimas vilna. Taip, tikrai su tokiu kiaušiniu būsite garantuotas kiaušinių muštynių nugalėtojas. Dar galite išbandyti kiaušinių marginimą sėklomis ir žolelėmis, arba kiaušinių marginimą dekupažo technika.

Edukaciniai užsiėmimai vedami  Valdonijos Karaliūnienės - tautodailininkės, dailės mokytojos ekspertės.

Edukacija skirta įvairaus amžiaus grupėms.

Edukaciniai užsiėmimai:

  • Edukacijos metu dalyvių bus išmoktas nusirišti vienas paprastos struktūros šiaudinis sodas. Dalyviai supažins su sodo simbolika, kilme ir reikšme.
  • Šiaudinių sodų rišimas - viena įspūdingiausių lietuvių paprotinės dekoratyvinės dailės rūšių. Tai tūriniai griežtos geometrinės formos šiaudų dirbiniai. Lietuvoje vyrauja keturšlaitės piramidės silueto ir iš jos kilusių sudėtingesnės struktūros sodai.
  • Edukaciniai užsiėmimai kiekvienam leis susipažinti su senąją sodų rišimo  technika, ornamentika, turėsite galimybę gyvai stebėti kaip gimsta šiaudinis sodas.
  • Pokalbių metu suteikiamos žinios apie tai koks yra tradicinis šiaudinių sodoų rišimas jo rūšys, būdai. Koks svarbus šio amato išsaugojimas ir perdavimas ateinančioms kartoms.

Kiekvienas edukacijos dalyvis pasigamins gaminį, kurį galės pasiimti ir pritaikyti asmeniniams poreikiams.

Edukaciniai užsiėmimai vedami Aurelės Pociuvienės. Tautodailininkės, turintčios didelę patirtį ir išsilavinimą neformalaus ugdymo srityje.

Edukaciniai užsiėmimai skirti vaikams nuo 9 metų ir vyresniems dalyviams.

Tai iš tiesų paprastos ir nesudėtingos edukacijos. Jų metu panaudojame  nereikalingą popierių. Edukacijos labai sudomins asmenis besirūpinančius ekologija, nes naudojame seną popierių, o kartu mažiname ir šiukšlių kiekį. Gaminiai gaunasi labai gražūs, juos sunku atskirti nuo pintų iš vytelių. Vyteles, arba, tiksliau - susuktus popierinius vamzdelius visai nesunku sulenkti ir pinti, kad atrodytų panašesni į medines vyteles juos galime nudažyti, o jei jau nupintus dirbinius nulakuosime - jie bus labai tvirti ir ilgai tarnaus.

Kiekvienas edukacijos dalyvis pasigamins gaminį, kurį galės pasiimti ir pritaikyti asmeniniams poreikiams.

Edukaciniai užsiėmimai vedami Aurelės Pociuvienės. Tautodailininkės, turintčios didelę patirtį ir išsilavinimą neformalaus ugdymo srityje. 

Programa skirta vaikams nuo 9 metų ir vyresniems dalyviams.

Pati gražiausia metų šventė - Kalėdos. Norite pasipuošti namus originaliais rankų darbo žaisliukais? Mes jus išmokysime įvairių kalėdinių žaisliukų gaminimo technologijų, papasakosime kaip namus ir eglutes puošė mūsų senoliai.

Po edukacijos pasiūlysime jums į namus pasirinktinai parsivežti (medinį, pintą, lipdytą, o gal net keptą) kalėdinį žaisliuką.

Edukaciniai užsiėmimai vedami Aurelės Pociuvienės. Tautodailininkės, turintčios didelę patirtį ir išsilavinimą neformalaus ugdymo srityje.

Edukacijos skirtos įvairaus amžiaus grupėms. 

Kiekvienas edukacijos dalyvis pasigamins po skudurinę lėlę, susipažins su reikalingomis priemonėmis ir įrankiais, bei skudurinių lėlių gaminimo technologija. Šios lėlės ypatingos tuo, kad jų gamybai nenaudosime jokios adatos. Jos gaminamos rišimo būdu. Nurištos lėlės puošiamos ir rengiamos tautiniais ar kitokiais rūbais. 

Visi edukacijos dalyviai parsiveš į namus po puikią, suvenyrinę lėlę.

Edukaciniai užsiėmimai vedami Valdonijos Karaliūnienės - tautodailininkės, dailės mokytojos ekspertės.

Edukaciniai užsiėmimai skirti vaikams nuo 9 metų ir vyresniems dalyviams. 

Tai labai įdomus užsiėmimas tiek vaikams tiek suaugusiems. Edukacijos metu supažindinsime su vilna, paaiškinsime kas vyksta su vilna, kaip ir kodėl ji veliasi, paaiškinsime daugelį terminų ir faktų, kuriuos pradedantis velti turi žinoti:

•Ar visi pluoštai veliasi, kokia būna vilna, avių veislių vilnos ypatumai?

•Kokie yra vėlimo būdai? Kokiais atvejais kuris yra naudojamas?

•Vėlimas - priemonės ir įrankiai.

Po tokių pagrindinių dalykų, kuriuos turi žinoti kiekvienas vėlėjas, pereisime prie praktikos:

•Mokysimės naudotis vėlimo adatomis (tik suaugusiems).

•Rutuliuko vėlimas šlapiuoju būdu.

•Veltinio karoliuko darymas, šlapiuoju būdu- įvėlimais, spalvų maišymas.

•Vilnos sudėliojimas, vėlimas, pjaustymas.

• Muilo apvėlimas vilna.

Edukacijos metu nuveltus karoliukus ir suktinukus galėsite naudoti papuošalų gamyboje.

Edukacijos trukmė iki 3 val.

Edukaciniai užsiėmimai vedami Valdonijos Karaliūnienės - tautodailininkės, dailės mokytojos ekspertės.

Edukaciniai užsiėmimai skirti vaikams nuo 9 metų ir vyresniems dalyviams. 

Dalyviai bus supažindinti su verbų atsiradimo istorija, pynimo būdais. Lietuvos etnografinių regionų savitumais bei skirtumais. 

Edukacijos metu susipažinsite su įvairiais augalais tinkamais džiovinti. Edukatorė pamokys kaip rišti tradicines Vilniaus verbas ir kuo jos skyrėsi nuo kitų tuo metu kituose regionuose naudotų verbų.

Edukacijos metu nusirišite po vieną verbą, kurią galėsite parsivežti namo.

Edukaciniai užsiėmimai vedami Aurelės Pociuvienės. Tautodailininkės, turintčios didelę patirtį ir išsilavinimą neformalaus ugdymo srityje. 

Edukaciniai užsiėmimai skirti vaikams nuo 9 metų ir vyresniems dalyviams. 

Ar žinojote kad Klaipėdos rajono amatų centre mokome ne tik įprasto mezgimo ar nėrimo? Čia galite išmokti megzti ant grėblio. Taip ir męs nejuokaujame. 

Ant grėblio per vieną edukacinį užsiėmimą dalyviai gali nusimegzti sau šaliką, o pasirinkę tradicinius užsiėmimus per keletą užsiėmimų kiekvienas pasigamins po tradicinę pirštinę, kojinę ar riešinę , susipažins su vilnoniais, lininiais ir medvilniniais siūlais, jų gamyba.

Edukacijos metu numegztus gaminius galėsite vežtis namo, tikimės jie Jus šildys dar ne vieną žiemą.

Edukacijos trukmė iki 1 val.

Edukaciniai užsiėmimai vedami tautodailininkės Valės Krauleidienės.

Edukaciniai užsiėmimai skirti vaikams nuo 9 metų ir vyresniems dalyviams. 

Kulinarinės edukacijos jus išmokys pasigaminti "cibulynę", susisukti kastinį, išsikepti sausainių ar bandelių. Nenorite gaminti - siūlome vietinių ūkininkų produkcijos degustaciją. Galite paragauti tikro kaimiško sūrio, kvapnios naminės giros, o kur dar lašinukai, kumpiai ir dešros, pagamintos pagal senuosius receptus ir turintys sertifikatą. Puikus laiko praleidimas Jūsų kolektyvui, šeimai ar draugams - kulinarinis paveldas. 

Jūs būsite nustebinti kokie kvapnūs ir skanūs mūsų Tradiciniai patiekalai.

Edukacijos trukmė derinama indvidualiai.

Edukaciniai užsiėmimai vedami tautodailininkių Valės Krauleidienės arba Aurelės Pociuvienės.

Edukaciniai užsiėmimai skirti įvairaus amžiaus grupėms.

Edukacijos dalyviai kartu su meistre pasidekoruos puodelį jų pasirinktomis, įvairiomis temomis. Tai gali būti baltų ženklai ir simbolika, metų laikai, įvairios asmeninės šventės. Edukacijos metu vaišiname savo surinkta žolelių arbata.

Tai viena iš meditacinių edukacijų. Tai liejimas „su lanku”: vaškas ištirpinamas dideliame puode ant ugnies. Ant stovo pritvirtinamas ratas ant kurio užkabinama eilė siūlų. Ant kiekvieno siūlo pilamas karštas vaškas, ratu viena po kito. Apsukus ratą, pilama dar ir dar kartą, kol pasiekiame norimą žvakės storį. Edukacijos metu ne tik mokysitės lieti vaškines žvakes, bet ir susipažinsite su šiuo tradiciniu amatu, jo istorija, legendomis ir technika. Kiekvienas pasigaminsite savo žvakę, kurią galėsite parsivežti namo. Edukacijos metu vaišiname savo surinkta žolelių arbata.

Kas nėra valgę čirvinių blynų? Tai viena iš populiariausių edukacijų, kurią mėgsta ir suaugę, ir vaikai. Labai skanūs blynai iš vaikystės, bet tik tokie, kurie kepti senovinėje keptuvėje ant ugnies, lauke. Čirviniai blynai – dėl gražios formos  itin mėgstamas patiekalas. Mažosios Lietuvos regiono lietuvninkai čirvinius blynus pradėjo kepti nusižiūrėję nuo vokiečių daugiau kaip prieš šimtą metų, ir vadino juos „vofeliais“. Rašytiniuose šaltiniuose teigiama, kad šis patiekalas atsirado Reino upės regione viduramžiais, kai tik atsirado specialios keptuvės su bičių korį primenančiu ornamentu, turinčiu širdelės formą. Lietuvninkai šiuos blynus kepdavo pavakariams, vakarienei ir tiekdavo į stalą su uogiene. Šiuo metu blynai kepami visoje Lietuvoje ir vadinami „čirviniais“ blynais. Edukacijos metu vaišiname savo surinkta žolelių arbata.

Atsiliepimai

Komentuoti