Edukacinė programa „Žuvies kelias“

Laisva, skanu, unikalu – ŽUVIES KELIU!

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“ kviečia į unikalią Lietuvos pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Čia susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste.

Atvykus į laivadirbio Jono Gižo (1867-07-05 – 1940-01-31) etnografinę sodybą linksminsitės, mokysitės lietuvininkų (šišioniškių) tarmės žodžių krašto folkloro pristatymo programoje „Į žvejus eisiu“.

Muziejuje susipažinsite su interaktyvia istorine ekspozicija apie Pamario krašto istoriją ir kultūrą, J. Gižo asmenybe ir laivadirbio amatu. Viena ekspozicijos dalių skirta Kuršių marių laivų statybai, kur apsilankysite improvizuotose J. Gižo dirbtuvėse ir atversite garsiojo pamario laivadirbio įrankių skrynią. Sužinosite, kad žvejyba ir laivadirbystė tarpusavyje labai susijusios. Nors minutėlei pasijusite žveju tyrinėdami žūklės schemą, apžiūrinėdami, kokios, kur ir kokiais būdais Kuršių mariose buvo gaudomos žuvys. Ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ant laivų stiebų.

Sodybos kiemelyje skanausite Mažosios Lietuvos desertą – kafiją (cikorijos gėrimą), gliumzinį (varškės) pyragą, bei paragausite unikalią dreverniškių žuvienės. Degustuosite išskirtinio skonio Klaipėdos krašto vietinio vyndario „MEMEL Wine“ vyno.

Keliausite į Drevernos mažųjų laivų uostą. Iškelsite bures ir plauksite įspūdingu senoviniu burlaiviu – reisine „Dreverna“ arba kitu laivu (priklauso nuo žmonių skaičiaus) po Kuršių marias. Grįžę iš Drevernos apžvalgos bokšto (15 m) apžvelgsite Drevernos apylinkes, mirusias kopas (Naglių gamtinį rezervatą) taip, kaip kadais čia žvelgė milžinai...

Programa vykdoma šiltuoju metų laiku.

Programos trukmė 4-5 val.

Grupėms nuo 10  iki 30 žmonių.

Reikalinga išankstinė registracija.

Siūlomas ir išskirtinis programos paketas: edukacinė programa „Žuvies kelias“, ekskursija laivu pasirinktu maršrutu, vakarienė (žvejiško kulinarinio paveldo degustacija) ir nakvynė.

Programos trukmė priklauso nuo Jūsų pageidavimų.

Kaina: nuo 23 €/asm.

nuo 23 €/asm.  (jei 30 asm. grupė)

nuo 25 €/asm. (jei 25 asm. grupė)

nuo 29 €/asm. (jei 20 asm. grupė)

nuo 32 €/asm. (jei 15 asm. grupė)

nuo 41 €/asm. (jei 10 asm. grupė)

 

Informacija ir užsakymai:

Tel.: +370 648 23198

El. paštas:  gizo.sodyba@klaipedosrajonas.lt

 

VIRTUALUS TURAS „ŽUVIES KELIAS“