Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Šv. Jokūbo kelio atkarpa Pakutuvėnai-Kartena

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
23 km
5 val.
Maršruto danga

ETAPO APRAŠYMAS:

Pailsėję, keliaujate toliau Šv. Jokūbo keliu iki Kretingos r. ribos. Tai bus paskutinė, ~11 km ilgio atkarpa, kuri vingiuos Plungės rajonu.

Nuo Šv. Antano Paduviečio bažnyčios toliau žingsniuosite žvyrkeliu Minijos g. iki Aleksandravo kaimo, įsikūrusio ant aukšto Minijos upės slėnio kranto. Aleksandravo dvaro pavadinimas pirmą kartą aptinkamas metrikų knygose 1842 m. Labai įdomi Aleksandravo dvaro, o tuo pačiu ir kaimo pavadinimo kilmės istorija. Pasakojama, kad Lietuvos gražuolė rašytoja Sofija Tyzenhauzaitė-Šiuazel artimai draugavo su Rusijos caru Aleksandru, todėl vienturtį savo sūnų pavadino Aleksandru, todėl vienturtį savo sūnų pavadino Aleksandru, netgi berniuko krikštatėvis buvęs pats caras, o tuo metu jau naujai pastatytas dvaras šiam įvykiui atminti irgi buvęs pavadintas Aleksandravu.

Aleksandrave veikiančioje parduotuvėje arba šiek tiek toliau esančioje degalinėje, pasipildykite vandens ir užkandžių atsargas, nes kita parduotuvė bus tik Kartenoje (Kretingos r.).

Niekur nenusukdami, praeikite visą Aleksandravo kaimą. Tik pasibaigus pėsčiųjų takeliui ir praktiškai išėjus iš kaimo, turite sukti kairėn į Vingio g., o panašiai už 200 m sukti dešinėn, į lauko keliuką. Tuo keliuku visada eikite tiesiai, kol išeisite į Pastauninko g., kurią pasiekę sukite kairėn ir toliau eikite šia gatve. Sekdami Šv. Jokūbo kelio ženklinimu turite pasiekti Karkluojos g. ir tada sukti kairėn. Karkluojos g. paėjėkite apie 1,5 km, o tada jau kelionę tęsite Kretingos r. teritorijoje.  

Įsivertinus savo jėgas ir galimybes, siūlome nukrypti nuo maršruto ir pasigrožėti nuostabia Minijos panorama nuo Dyburių atodangos. Žinoma, vaizdas labiau matomas pavasarį bei rudeniop. Ties Aleksandravo degaline jums reikės kirsti Šiaulių-Palangos plentą ir paėjėti Minijos Vingio g. apie 2,5 km į vieną pusę. Dyburių atodanga byloja tūkstančius metų skaičiuojančią žemės istoriją, kai vieni slenkantys ledynai tirpo, o jų vietoje formavosi kiti. Gamtos paveldo objektu pripažinta atodanga apie 30 metrų pločio. Į viršų ji driekiasi 33 metrus.

Pasigrožėjus vaizdu, vėl reikės grįžti į Aleksandravą ir keliauti iki Mamių, Kretingos rajono ribos.

Vingiuotais miško takeliais bei šalutiniais keliais eisite apie 7 km, kol pasieksite vaizdingame Minijos upės slėnyje  įsikūrusį Kartenos miestelį.  Kartena bei plačios jos apylinkės menamos jau nuo 1253 m., kuomet pirmą kartą paminėta Kartenos pilis. Jos didybę mena aukšti piliakalnio šlaitai ir neįkainojamas vaizdas į ledyno prieš tūkstančius metų suformuotą slėnį. Miestelį puošia Kartenos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, pastatyta 1875 m. Tai vienintelė Žemaitijoje bebokštė neobarokinė bazilikinė bažnyčia. Netoli už Kartenos piliakalnio, kairiajame Minijos krante, Abakų kaimo pakraštyje nuo seno garsėja Abakų Lurdas. Čia įrengta akmenų mūro Lurdo grota su Švč. Lurdo Marijos skulptūra. Sakoma, kad prieš ją esančio šaltinio vanduo turi gydomųjų savybių. Eidami link siūlomos nakvynės vietos praeisite Šv. Jokūbo kryžių, kuris dekoruotas piligrimų simboliu – kriauklėmis, ant jo išdrožinėtas Šv. Jokūbas, einantis į 12 vartų šventyklą ir lydimas būrio piligrimų. Toks kryžius Kretingos rajone – vienintelis.

Kartenos miestelyje galėsite pasistiprinti kavinėje „Pakalnė“ ar apsipirkti parduotuvėje „Aibė“. O nuo Kartenos paėjus 3 km siūlome apsistoti ant Minijos kranto įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje „Pas Juozą“ arba 2 km arčiau esančioje stovyklavietėje „Camp in Kartena“ (būtina palapinė).

NAUDINGOS NUORODOS:

 

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA 

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones