Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Šv. Jokūbo kelio atkarpa Adomavas-Pajūris-Didkiemis

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
30 km
6 val.
Maršruto danga

ETAPO APRAŠYMAS:

Žygį per Šilalės rajoną pradėsite Adomavo kaime. Pailsėję, galėsite keliauti į Tenenius. Čia rasite Šv. Barboros bažnyčią. Bažnyčia 1782 m. pastatyta iš kirviu tašytų eglinių rąstų, iš išorės apkalta stačiomis lentomis, kryžminio plano, su barokinių formų bokšteliu centre, virš kurio kyla ornamentuotas geležinis kryžius. Liaudies tradicijas atspindi pastato proporcijos, fasado pločiui tolygus jo aukštis. Bažnyčios interjere vyrauja baroko stilius. Ypač puošnus didysis altorius, įrengtas 1852 m., nudažytas ir paauksuotas 1854-aisiais. Teneniuose yra veikianti parduotuvė „Aibė“.

Toliau keliausite į Jomantus, kur Jūsų patogumui yra parduotuvė „Jūra“.

Jomantų kaimelio kelias veda į Lileikėnus. Lileikėnų kaimą nuo Pajūrio miestelio skiria upė Jūra, taigi, kad patektumėte į Pajūrį – upę reikės kirsti. Patogesniam susisiekimui tarp kaimynų buvo pastatytas beždžionių tiltas, žygiuodami per šį tiltą atsidursite Pajūryje, buvusio Pranciškonų vienuolyno pastato teritorijoje. Vienuolyno pastatas, statytas XIX a. 7–8 dešimtmetyje. Iš pradžių čia buvo tik spirito varykla. XX a. pradžioje šį pastatą nupirko Kazimieras Nausėda, jis čia įrengė vandens malūną, lentpjūvę, vilnų karšyklą ir verpyklą. Nuo 1928 metų, dalį pastato užėmė pieninė. Savininkas šį pastatą kaip palikimą užrašė vienuoliams pranciškonams. Jie 1935 metais įkūrė noviciatą, bet vienuolynas gyvavo tik penkerius metus iki sovietinės valdžios atėjimo. Deja, vidun užeiti negalėsite, nes dabar ten – gyvenamasis daugiabutis.

Pajūrio miestelyje žygeivių lauks ir nakvynės vietos. Viena iš jų – Šerpyčių sodyba, kur šeimininkai priims pernakvoti. Kita nakvynės vieta – Pajūrio rekreacinė stovyklavietė – pakvies poilsiui gamtos apsuptyje, visai prie pat Jūros upės. Pajūrio Rekreacinė zona - tai vieša, naujai renovuota ir erdvi miestelio, seniūnijos poilsiavietė, kurioje pastatytos pavėsinės, įrengtos krepšinio, tinklinio, futbolo aikštelės, mašinų stovėjimo aikštelės, suformuoti smėlio paplūdimiai, patogus privažiavimas. Puiki vieta apsistoti nakvynei su palapinėmis. Pajūrio rekreacinė stovyklavietė yra nemokama, įkurta kairiajame Jūros upės vingio krante. Stovyklaudami galėsite pasigrožėti žvaigždėtu dangumi.

Pajūrio miestelyje veikia dvi parduotuvės („Jūra“ ir „Tėviškė“), dvi maitinimo įstaigos (J. Valaičio kavinė ir restoranas-baras „Jūra“) yra ir vaistinė, tad pasipildykite atsargas.

Žygiuodami per Pajūrį užsukite į Pajūrio miestelio tremtinių aikštę ir memorialą, kur pastatytas ir tremtinių vagono analogas, pasigrožėkite Pajūrio Švč. Trejybės bažnyčia, kuri pastatyta 1830 m.  Jos statybą fundavo pirmosios bažnytėlės statytojo sūnus, čionykščio dvaro savininkas, Mykolas Valavičius. Tai vėlyvojo klasicizmo tinkuoto mūro statinys su šešių kolonų portiku. Miestelio peizaže bažnyčią išryškina virš pagrindinio fasado kylantis medinis stačiakampis bokštas. Šventorių juosia tradicinė akmenų mūro tvora su išraiškingais pagrindiniais vartais. Toliau keliaudami jau Didkiemio link, išvysite sovietinės kariuomenės statinį – Molotovo linijos gynybinį dotą. 1940-1941 m. sovietinės kariuomenės pastatytas gynybinis statinys - dotas. Jis betoninis, aštuonkampis, giliai įleistas į žemę. Molotovo liniją sudarė 4 įtvirtinimų rajonai: Telšių, Šiaulių, Kauno ir Alytaus. Šilalės rajonas priklausė Šiaulių rajonui, kurį sudaro 6 įtvirtinimų punktai. Linija driekiasi nuo Pajūrio (Šilalės raj.) iki Jurbarko - iš viso apie 90 km.

Keliaudami nuo Pajūrio iki Didkiemio grožėsitės jau vien tik gamta, girdėsite netoliese tekančią upę – Jūrą, pakeliui nebus parduotuvių. Visai netoli Didkiemio esančiame Vartulėnų kaime, keliuku palei Jūros upę išvysite dar vieną gynybinį dotą. Vartulėnų gynybinis dotas - pajūriams būdingas puskaponierius su dviem šaudymo angom. Kaip ir jo „kaimynai“, tai labai masyvus, vientiso gelžbetonio statinys. 1941 m. jis buvo pastatytas ant kalvelės, kuri sovietmečiu nukasta žvyrui. Tokiu būdu atsidengė doto pamatai, įspūdingai atrodantį statinį dabar galima apžiūrėti „nuo galvos iki kojų“.

Na, o Didkiemyje galėsite aplankyti Šv. Angelų Sargų bažnyčią, kuri pastatyta 1796 m. dvarininko Ignoto Daujoto lėšomis. 1853 m. bažnyčia rekonstruota, bet tebėra „grynojo“ liaudiško stiliaus, tęsusio pačių pirmųjų Žemaitijos bažnyčių statybos tradicijas. Bažnyčia kryžminio plano, vienanavė, vientisos vidinės erdvės. 

Didkiemyje rasite nakvynę bendruomenės namuose. Kaime yra parduotuvė „Aibė“.

NAUDINGOS NUORODOS:

 

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA 

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones